пʼятниця, 15 травня 2009 р.

ШЛЯХЯМИ РОЗТОЧЧЯ: ВІД ЯНОВА ДО КРЕХОВА













    11 травня відбулась чергова екскурсія Гостинця, яку дуже цікаво і майстерно провадили Оксана Матяк, Павліна Дубина та Микола Глова, і охоплювала вона територію Розточчя від смт. Івано-Франкове(Янів) до Свято-Миколаївського крехівського монастиря.

  В цей день з самого ранку відчувалась Божа благодать над усіма нами. Ранішні хмари розбіглись і ясне сонце ясніло на голубому небі.

Ми відвідали багато цікавих і неповторних місць: 

Екоцентр Яворівського  національного природного парку;

Музей художнього професійно-технічного училища № 14;

Головний європейський вододіл;

Давню типову яворівську хату;

Свято-Миколаївський монастир, цілюще джерело, хресну дорогу та печерні келії в с.Крехів;   Урочище Голуби. 

   Цього дня в Гостиці щиро вітали аж трьох іменинниць - Наталію Косик, Лесю Балух та Світлану Гуменюк.

   Справді, свята крехівська земля - це місце, де небо зустрічається з землею.

  Тут, біля чудотворних ікон св. Миколая та Богородиці ми  просили божої допомоги і благословення на усе, що починатимемо робити разом.

Дорогами бойової слави УПА та неповторна мистецька Яворівщина…

















      30 квітня ми виїхали по маршрутах «Мистецька Яворівщина» та «Дорогами бойової слави УПА» і так розпочали екскурсійний сезон цього року. 

    Вирушили з м. Новояворівська в обідню пору в напрямку до серця нашого краю – міста Яворова. Ще в автобусі Марія Балушка розповіла про це місто багато цікаво: його історію, традиції та про видатних яворівчан. А Наталя Середа розповідала про неповторне народне мистецтво Яворівщини та її митців.

     І ось ми уже у селі Наконечне І, де жили і поховані о. М. Жеплинський та його дружина. Ми побачили ту церковцю, де він правив та колишню плебанію. Неподалік церкви живе гончар – Михайло Черкас з династії гончарів. Дуже цікаво було відвідати його майстерню. Ми побачили диво. Як кусок сирої мертвої глини за якусь мить ожив у руках митця і перетворився у глечик. Дехто з нас вперше сіли за гончаський станок і спробували виліпити «шедевр». Це був незабутній майстер-клас!

     Згодом ми побували біля пам’ятника генерал-хорунжому армії УПА Роману Шухевичу, що височіє у центрі смт. Краковець і попростували до музею-криївки на поляні бойової слави неподалік с.Воля Любинська. Ця місцина ніби дихає тим непоборним духом хлопців з лісу, які йшли на все ради свободи.

      На шляху додому ми ще зупинились біля могил Ю. Липи та воїнів УПА та відвідали стару дерев’яну церковцю в с. Бунів. А також зупинились біля церкви в с. Калинівка, де всі вишивки усередині храму, виконані руками священника – о.П.Зеленюха.

     З усмішкою на обличчі, з глиняними горщиками в руках та із серцями повними упівського духу ми, не помітивши, як промайнув час, повертались додому.